Forum BDSM

Uległość? Dominacja? To dopiero początek drogi...

Ogłoszenie

UWAGA!!

Do regulaminu dodałam 2 dodatkowe punktu, w związku z tym zamieszczam cały regulamin ponownie poniżej.

REGULAMIN:

1. Jako użytkownik, musisz mieć skończone 18 lat.
2. Rozmowa na forum służy wymianie poglądów w sposób kulturalny.
3. Forum nie jest portalem randkowym, każdy użytkownik może zamieścić jedno ogłoszenie.
4. Każdy, kto rejestruje się na forum jest zobowiązany do przywitania się z użytkownikami w odpowiednim dziale.
5. Zabrania się umieszczania linków w podpisach/sygnaturach postów (chyba, że link jest bezpośrednio związany z treścią postu).
6. Użytkownicy, którzy pojawiają się na forum tylko w celach reklamowych, zostaną upomnieni, a następnie usunięci z forum.
7. Użytkownicy, którzy w ciągu miesiąca od rejestracji nie umieszczą postu powitalnego, zostaną usunięci z szeregu użytkowników.

W razie potrzeby zapraszam do kontaktu: kalirrka@gmail.com

#1 2015-10-06 00:23:39

 zoya

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-03-09
Posty: 25
Punktów :   

Dobra praktyka blogowa

Nie ma żadnego doświadczenia w prowadzeniu bloga i mam tez niewielkie doświadczenie jako osoba aktywnie komentująca blogowe wpisy, dlatego chciałaby zasięgnąć Waszej opinii.

Jak to właściwie jest... czy często zdarza się, że osoby zakładające bloga i otwierające go na komentarze czytelników, w sytuacjach rożnych, ale podejrzewam, że przeważnie niewygodnych dla nich, cenzurują te komentarze, nie dopuszczając do kontynuowania dyskusji?

Ostatnio, przydarzyło mi się coś takiego i właściwie najgorsza w tej sytuacji okazała sie bezradność. Ponieważ wszelkie moje komentarze wymagały moderacji właściciela bloga, tym samym pozbawiając mnie możliwości jakiejkolwiek polemiki. Trudny do zaakceptowania w takiej sytuacji jest fakt, że mój komentarz na blogu został opatrzony odpowiedzią właściciela bloga, która wypaczała moje słowa, przypisując mi intencje, których nie miałam. I nie ma ŻADNEGO sposobu, aby te słowa sprostować.

Czy to często spotykana praktyka?
Czy tylko komentujących obowiązują zasady? czy jednak autorzy blogów, również powinni się nimi kierować?

Przecież można założyć bloga i udostępnić jego treść bez możliwości komentowania.

Offline

 

#2 2015-10-06 00:56:04

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Dobra praktyka blogowa

Oczywiście że można, ale pozbawiasz się wtedy tiutiających na okrągło koleżanek, które bez względu na to jaką bzdurę palniesz to będą klepać Cię po pleckach.

"Bloga piszę dla siebie" jest jednym z wielu kłamstw internetów. Jeżeli bloga pisze się tylko dla siebie to nie ma najmniejszej potrzeby publikowania go w internecie, można założyć dokument na pulpicie komputera i skrobać do woli. Ewentualnie na jakichś googla docsa czy innych dropboxach jeśli chce sie pisać z różnych miejsc.

Co do ogółu to chyba w blogosferze istnieje przekonanie, że autor każdego bloga ma swoją piaskownice i swoje zabawki, którymi może rozporządzać do woli. 

Autorzy bardzo często zapominają o tym, że wszystko co publikowane w internecie podlega ocenie czytających i ta ocena zawsze będzie subiektywna.

Offline

 

#3 2015-10-06 08:09:21

malenstwo

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-28
Posty: 81
Punktów :   

Re: Dobra praktyka blogowa

Wszędzie powinny panować jakieś zasady.
Jeżeli spotkałaś się z czymś takim Zoyu, to niestety świadczy to o autorze bloga.
Zawsze możesz poprosić autora o usunięcie Twojego komentarza,  być może coś to pomoże.
I myślę,  że czasami trzeba wziąć sporą poprawkę na to co się czyta, mam na myśli zarówno posty jak i komentarze. Łatwo jest być KIMŚ będąc anonimowym, równie łatwo oceniać i komentować widząc tylko ten kawałek,  który został "pokazany" - ale o tym powinni pamiętać chyba przede wszystkim blogujący,  gdy decydują się upubliczniać swoje zapiski.

Offline

 

#4 2015-10-06 14:40:12

 Iivari

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2015-08-22
Posty: 39
Punktów :   

Re: Dobra praktyka blogowa

To co Cię spotkało jest naprawdę przykre i zwyczajnie chamskie.

Blogi zawsze były i będą raczej skrajnie subiektywne. Spotkałam się z takimi przypadkami, gdzie autor wyśmiewał, piętnował lub obrażał swoich czytelników za poglądy różniące się od tego przedstawionego w treści postów. A jak czytelnik wiedział więcej to najczęściej go odcinał od bloga. Swoich kompleksów nikt nie powinien leczyć kosztem innych. Jak dla mnie to dziecinne, a w sferze klimatycznej to już w ogóle.

Zresztą pozwoliłam sobie przeczytać rzeczony post oraz "dyskusję". Ktoś tak podchodzący do tematu najpewniej nigdy się nie rozwinie. Cenzurowanie i ograniczanie komentarzy mija się zupełnie z prowadzeniem publicznego bloga.

Podpisuję się pod tym, co powiedziała Maleństwo. Poproś o usunięcie komentarza.


"Get down/On the ground/Don't move, make a sound/No more/No control/You do what you're told" - How to destroys angels - BBB (Big Black Boots)

Offline

 

#5 2015-10-08 12:19:18

UległaSuka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-02
Posty: 23
Punktów :   

Re: Dobra praktyka blogowa

Witam,

Moderowanie komentarzy faktycznie służy głownie do usuwania tych niewygodnych, ale też do kontroli, żeby ktoś nie używał np. przekleństw na naszym blogu.

Nie mam doświadczenia prowadzeniem bloga, ale dodając komentarz, często widzę, że oczekuje na akceptację Moderatora

Ostatnio edytowany przez UległaSuka (2015-10-08 12:20:06)

Offline

 

#6 2015-10-10 22:30:49

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Dobra praktyka blogowa

Dodany komentarz zawsze można usunąć, jeśli auto po upomnieniu nadal nie stosuje się do zasad. Rozumiem obronę przed robotami. Nie rozumiem moderowania komentarzy. Albo wyłączam możliwość komentowania całkowicie albo nie marnuję czasu czytelników

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.superanime.pun.pl www.cinemacity.pun.pl www.amoursucre.pun.pl www.silkroadoferty.pun.pl www.indonesia.pun.pl