Forum BDSM

Uległość? Dominacja? To dopiero początek drogi...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

UWAGA!!

Do regulaminu dodałam 2 dodatkowe punktu, w związku z tym zamieszczam cały regulamin ponownie poniżej.

REGULAMIN:

1. Jako użytkownik, musisz mieć skończone 18 lat.
2. Rozmowa na forum służy wymianie poglądów w sposób kulturalny.
3. Forum nie jest portalem randkowym, każdy użytkownik może zamieścić jedno ogłoszenie.
4. Każdy, kto rejestruje się na forum jest zobowiązany do przywitania się z użytkownikami w odpowiednim dziale.
5. Zabrania się umieszczania linków w podpisach/sygnaturach postów (chyba, że link jest bezpośrednio związany z treścią postu).
6. Użytkownicy, którzy pojawiają się na forum tylko w celach reklamowych, zostaną upomnieni, a następnie usunięci z forum.
7. Użytkownicy, którzy w ciągu miesiąca od rejestracji nie umieszczą postu powitalnego, zostaną usunięci z szeregu użytkowników.

W razie potrzeby zapraszam do kontaktu: kalirrka@gmail.com

#1 2014-04-01 10:48:38

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Uległość wrodzona?

Co prawda nadal nie mamy w gronie zbyt wielu Dominujących, ale myślę że i uległe są w stanie coś na ten temat rzec.

Od wielu kobiet słyszałam, że uległe bardzo często w życiu codziennym są twardo stąpającymi po ziemi heterami, które nie dają sobie wejść na głowę. W gruncie rzeczy ja też wiecznie wojuję i wiecznie kogoś "ustawiam po kątach", podczas gdy ulegam tylko Panu.
Zastanawiam się jednak, ponieważ w moim krótkim życiu udało mi się spotkać kobiety, od których czuło się uległość - nawet jeśli na początku nie wiedziałam, że tak faktycznie jest.

Jak uważacie, czy jest to zależne od tego jak taka uległa czuje się w stosunku do osoby, która postrzega ją w taki sposób, czy raczej jest to po prostu jej cecha charakteru - u niej po prostu tę uległość widać dla kogoś kto zna ideę i tyle.

Offline

 

#2 2014-04-01 19:15:11

nieskonczona

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-31
Posty: 74
Punktów :   

Re: Uległość wrodzona?

Coś w tym chyba jest, że uległe często ulegają tylko Panu. Sama też jestem taką twardo stąpającą po ziemi kobietą, często pełniłam i pełnię rolę lidera, koordynuje różne projekty, gdzie to ja zarządzam. Wiem dokładnie, czego chcę i do tego konsekwentnie dążę. Ale kiedy myślę o mężczyźnie, z którym chcę być to zawsze jest to mężczyzna dominujący. Już nawet nie chodzi tylko o bdsm, ale o siłę charakteru, umiejętność podejmowania decyzji. Nienawidzę ciepłych klusek.

Wydaje mi się, że po prostu takie skrajności u uległych wynikają z potrzeby bezpieczeństwa, poczucia, że ktoś ma wszystko pod kontrolą, nawet jak jej się coś spod tej kontroli np. w życiu zawodowych wymknie. Że tu, pod skrzydłami Pana, nie musi już podejmować decyzji, musi mu tylko (i aż) zawierzyć.

I jasne, że to zależy od osoby, której się ulegnie. Żeby w pełni ulec trzeba ufać, a na zaufanie trzeba sobie zapracować.

Chociaż równocześnie myślę, że tak jak napisałaś, jeśli ktoś zna ideę, to da się zauważyć chociaż tę nutkę uległości.

Offline

 

#3 2014-04-01 23:03:14

 xamira

Starszy użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 146
Punktów :   
WWW

Re: Uległość wrodzona?

Zaufanie zaufaniem, ale nie sądzę, żebyś uległa, komuś, kto tylko z nazwy jest Dominującym..

Offline

 

#4 2014-04-01 23:38:11

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Uległość wrodzona?

Dominujący z nazwy nie będzie w stanie zapracować sobie na zaufanie.

Ciekawa też jestem, czy jeśli uległa jest podporządkowana Właścicielowi, bo ulega Jego sile charakteru, to czy czuje się podobnie uległa w stosunku do innych o silnym charakterze, czy wyłącznie w stosunku do tego jednego, który ją "posiadł". Raz zdarzyło mi się podobne uczucie, aczkolwiek raczej była to kwestia odczuwania dominacji ze strony innego mężczyzny, i poczucia hm... Nacisku, niż uległość jako taka. Jednak nadal nurtuje mnie pytanie jak to jest, czy to uległa ma coś czym obdarowuje czy jest "pojmana" przez Pana. I kto tu tak naprawdę kogo wybiera Oczywiście z tym ostatnim żartuję

Offline

 

#5 2014-04-04 21:54:33

 xamira

Starszy użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 146
Punktów :   
WWW

Re: Uległość wrodzona?

wyboru powinny dokonać obie strony, inaczej to nie przejdzie, zawsze będzie brakowało "tego czegoś"
z tą uległością w stosunku do innych silnych charakterów jest różnie, jedni będą działali jak "płachta na byka", drudzy wręcz odwrotnie, wszystko zależy od postrzegania tej osoby

Offline

 

#6 2014-04-05 09:46:28

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Uległość wrodzona?

nisza_E napisał:

Ciekawa też jestem, czy jeśli uległa jest podporządkowana Właścicielowi, bo ulega Jego sile charakteru, to czy czuje się podobnie uległa w stosunku do innych o silnym charakterze, czy wyłącznie w stosunku do tego jednego, który ją "posiadł". Raz zdarzyło mi się podobne uczucie, aczkolwiek raczej była to kwestia odczuwania dominacji ze strony innego mężczyzny, i poczucia hm... Nacisku, niż uległość jako taka. Jednak nadal nurtuje mnie pytanie jak to jest, czy to uległa ma coś czym obdarowuje czy jest "pojmana" przez Pana. I kto tu tak naprawdę kogo wybiera Oczywiście z tym ostatnim żartuję

A ja uważam, że nie. Również jestem w życiu codziennym bardzo dominującą osobą ( przecież nie mogę pozwolić by ludzie wchodzili mi na głowe ). Ulegam tylko jednej osobie - Panu. A jeżeli gdzieś na swej drodze spotykam drugiego człowieka z bardzo silnym charakterem, wtedy staje się jeszcze bardziej nieustępliwa i bezwzględna. Ale każdy ma inne podejście i inaczej reaguje.

Offline

 

#7 2014-04-07 18:00:40

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Uległość wrodzona?

Xamiro, to nie do końca tak działa z tym wybieraniem. Uważam, że to dość skomplikowana kwestia - przynajmniej jeśli mówimy o dominacji psychicznej. Powodzenie relacji zależy od bardzo wielu czynników, ale w głównej mierze od podejścia osoby uległej. I oczywiście, nigdy nie będzie to działać dobrze, jeśli którakolwiek ze stron tego nie chce. Ale moje pytanie dotyczyło tego, czy jeśli powstaje para, to czy jej uległość rodzi się na skutek siły jego charakteru, czy raczej to on budzi w niej tę uległość. Nie wiem czy dobrze to tłumaczę...

Choco, to się akurat z Tobą zgadzam, bo ze mną jest dość podobnie. Ale! <jak zwykle jest to cholerne "ale"> Moim zdaniem istnieje "dominacja" i "dominacja". Ktoś o dominującym charakterze nie musi być dominem w rozumieniu klimatycznym, co np. widać po tym, że Ty, czy ja w realnym świecie mamy dominujące charaktery, a jednak naszym Panom ulegamy.
Z drugiej strony, nie wiem czy istnieje facet, który w realnym życiu ma uległy, pokorny charakter a w relacji jest dominujący...? Przyznam szczerze, że dopiero teraz mnie to zastanowiło.

Offline

 

#8 2014-04-07 19:43:00

 xamira

Starszy użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 146
Punktów :   
WWW

Re: Uległość wrodzona?

istnieją tacy faceci, nie tylko w życiu realnym, ale i klimatycznym, a wręcz bym stwierdziła, że ci faceci, którzy w 4 ścianach siedzą pod pantoflem, na zewnątrz podbijają sobie własne ego

Offline

 

#9 2014-04-07 20:13:59

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Uległość wrodzona?

To się zgadza, ale nie spotkałam się z sytuacją odwrotną

Offline

 

#10 2014-04-09 16:37:10

 xamira

Starszy użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 146
Punktów :   
WWW

Re: Uległość wrodzona?

bo nie wiem czemu, faceci przynajmniej co po niektórzy, uwielbiają wszem i wobec oznajmiać, że to oni rządzą w 4 ścianach, i usilnie to próbują pokazywać na zewnątrz, ale tak naprawdę tylko bliższe poznanie może to zweryfikować

Offline

 

#11 2014-04-09 22:53:36

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Uległość wrodzona?

Ale moim zdaniem jest to o tyle naturalne, że według mnie tak to działa, że kobieta jest tą słabszą i mniejszą, a facet silny i dominujący. Zresztą, uważam że nawet społeczeństwo - pomimo całej walki o równouprawnienie - w ten sposób postrzega mężczyzn. Oni się do tego po prostu dostosowują.

Offline

 

#12 2014-04-09 23:03:32

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Uległość wrodzona?

W sumie. Przecież to kobiety zawsze są tymi feministkami, walczą o równouprawnienie, i wgl. Mężczyźni nie czują takiej potrzeby, bo to oni przecież mają władzę, to naturalne, taki byt trwał przez wieki, przecież jeszcze za czasów jaskiniowców. Dlatego strasznie mnie zdziwiła taka ilość uległych mężczyzn. A mi się podobał ten średniowieczny stan rzeczy, oczywiście chodzi mi tu o męstwo facetów, do pantalonów to ja nie chcę powracać

Offline

 

#13 2014-04-10 00:01:29

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Uległość wrodzona?

Oj żebyś wiedziala Ja naprawdę jestem zdania, że te wszystkie feministki to po prostu nieszczęśliwe baby, którym się nie udało i przelewają swoją frustrację na rodzaj męski

Oczywiście nie chcę nikogo urazić. Mówiąc tak poważnie to wydaje mi się, że jednak nie wychodzi nam na dobre to wyzwolenie.

Offline

 

#14 2014-04-10 08:29:59

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Uległość wrodzona?

W sumie, jak dla mnie, to mężczyzna powinien sprawować pieczę nad domem i swoją kobietą. Ale jak niszo czasami patrzę na niektórych osobników płci przeciwnej, to wcale się nie dziwię, że to babka w takim związku musi mieć twardą rekę. Niektórzy faceci są po prostu niezaradnymi mięczakami, którzy nawet z własnym życiem sobie nie radzą, a co dopiero jakby mieli opiekować się kimś.

Offline

 

#15 2014-04-11 11:04:51

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Uległość wrodzona?

O to się z Tobą zgadzam ;-) Ale chyba bardziej niż to przerażają mnie Ci "młodzi mężczyźni" w rurkach i z makijażem. Jak, któregoś pięknego dnia, taki mężczyzna może zdominować kobietę, jak co druga by go jedną ręką połamała a on uciekłby z płaczem?

Offline

 

#16 2014-04-11 12:08:55

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Uległość wrodzona?

Noo.. ale według mnie tacy chłopcy ( bo kulturalnie bym ich inaczej nie nazwała ) są taką jakby imitacją mężczyzny. Ale tak to nic do nich nie mam. Zyją, to niech sobie żyją, byleby ich więcej takich się nie rozmnożyło . Bo w takim wypadku, to już w ogóle niż demograficzna zagładę ludzką by spowodowała.

Offline

 

#17 2014-04-11 12:16:27

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Uległość wrodzona?

To by wyjaśniało zwiększającą się liczbę uległych mężczyzn

Offline

 

#18 2014-04-11 12:59:43

Lindsey

Starszy użytkownik

49328779
Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 182
Punktów :   

Re: Uległość wrodzona?

Taa...a jak Rosja z Ukrainą zrobią starcie to bronić nas bedą kobiety z pejczami i chłopcy w rureczkach i rozwiązanych conversikach....ughhhh

Offline

 

#19 2014-04-11 16:49:44

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Uległość wrodzona?

Niestety. Marnie widzę przyszłość naszj populacji.

Offline

 

#20 2014-04-11 18:33:37

Lindsey

Starszy użytkownik

49328779
Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 182
Punktów :   

Re: Uległość wrodzona?

Taaak....
Przy najwiekszych mrozach naszych "facetów" wybije mróz, a co wiecej przetrwają tylko kobiety ^^
Buahahahahaha! ;>

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.laetatio.pun.pl www.6brygada.pun.pl www.narutoxgierka.pun.pl www.forumquendi.pun.pl www.tempusnostrumest.pun.pl