Forum BDSM

Uległość? Dominacja? To dopiero początek drogi...

Ogłoszenie

UWAGA!!

Do regulaminu dodałam 2 dodatkowe punktu, w związku z tym zamieszczam cały regulamin ponownie poniżej.

REGULAMIN:

1. Jako użytkownik, musisz mieć skończone 18 lat.
2. Rozmowa na forum służy wymianie poglądów w sposób kulturalny.
3. Forum nie jest portalem randkowym, każdy użytkownik może zamieścić jedno ogłoszenie.
4. Każdy, kto rejestruje się na forum jest zobowiązany do przywitania się z użytkownikami w odpowiednim dziale.
5. Zabrania się umieszczania linków w podpisach/sygnaturach postów (chyba, że link jest bezpośrednio związany z treścią postu).
6. Użytkownicy, którzy pojawiają się na forum tylko w celach reklamowych, zostaną upomnieni, a następnie usunięci z forum.
7. Użytkownicy, którzy w ciągu miesiąca od rejestracji nie umieszczą postu powitalnego, zostaną usunięci z szeregu użytkowników.

W razie potrzeby zapraszam do kontaktu: kalirrka@gmail.com

#1 2014-04-04 09:36:34

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Uległość cechą charakteru?

Często mówi się o tym, że uległość/Dominacja są cechami charakteru danego człowieka, że nie da się tego wyuczyć. On po prostu już taki jest i tyle.

I pewnie bym się z tym zgodziła, tylko nasunęło mi się pytanie. A co w takim razie z ludźmi, którzy przeszli od uległości do Dominacji?

Częściej spotykałam się z takimi przypadkami wśród mężczyzn. Mam wrażenie, że kobiety są bardziej stałe w swojej uległości, ale i wśród nich pojawiały się zmiany kierunku z uległości na Dominację.

Jak zatem uważacie? Uległą/Dominem się po prostu jest, czy wypracowujemy sobie ten stan na bazie wszystkich naszych doświadczeń życiowych?

Offline

 

#2 2014-04-04 18:02:57

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Uległość cechą charakteru?

Wiesz co Niszo, uważam, że jest to elastyczne poprzez nasze doświadczenia i potrzeby. Tak jak już wiele razy tutaj pisałam - człowiek zmiennym jest. W twoim życiu zawsze może się coś takiego wydarzyć, że bardziej będziesz potrzebować uległości, bo po prostu twoja psychika obróci się o 180°, tak, że albo dominacja przestanie sprawiać ci przyjemność, albo przestaniesz sobie z nią radzić. Chociaż ja osobiście nie wyobrażam sobie siebie jako Dominy, więc nie wiem czy kiedykolwiek w moim przypadku to się odwróci. Jednak nie da się tej uległości wyuczyć, można ją podszkolić, ale jeżeli nie ma się chociaż najmniejszych ciągut do oddawania się w czyjeś ręce, to nigdy ta zależność nie będzie sprawiać nam satysfakcji.

Offline

 

#3 2014-04-09 12:01:01

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Uległość cechą charakteru?

No i widzisz jest  to o tyle ciekawe, że wszystko zależy od tego jak w danym momencie popatrzy się na daną kwestię.

Jestem uległa. Ba! Pan twierdzi, że wręcz bliżej mi do niewolnicy niż do uległej (przynajmniej jeśli chodzi o podejście - nad praktyką nadal pracujemy ). Od czasu do czasu trafiam jednak na kogoś, kto budzi we mnie Dominę. Rozmawiam z kimś i nie do końca potrafię się powstrzymać, by w pewnym sensie takiej kobiety nie kontrolować. Pomimo tego, że nikt nigdy nie zmusiłby mnie do tego, że chociaż próbować kontrolować mojego Pana.

Dlatego np. czytając opinię o tym, że ktoś rodzi się uległy bądź dominujący poczułam się trochę jak obojnak A tak poważnie, to ja się z Tobą, Karmelku w dużej mierze zgadzam. Wiele może się zmienić i odwrócić. A jednak dochodzę do pesymistycznego wniosku, że ludzie jednak się nie zmieniają. Nigdy. I teraz ktoś z powodu różnych elementów może nie czuć się uległy, ale chyba w pewnym sensie nadal nim jest. Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi?

Offline

 

#4 2014-04-09 17:23:11

 xamira

Starszy użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 146
Punktów :   
WWW

Re: Uległość cechą charakteru?

zarówno dominacja jak i uległość są wrodzonymi cechami, bez tego byłoby się jak " chorągiewka na wietrze", natomiast to kim się stajemy, jest kształtowane przez lata różnymi czynnikami
wydobycie którejś z tych cech " na płaszczyznę klimatyczną" w większości ma znaczenie "równowagi psychicznej", czasami wręcz zupełnie nieświadomej
bo niby dlaczego jesteś uległą swojego Pana, w momencie, gdy mogłabyś być Dominującą w każdej sferze swojego życia, i na odwrót- dlaczego jesteś Dominującą swojej suki, czy kundla, gdy mogłabyś być uległą w każdej sferze swojego życia

Offline

 

#5 2014-04-09 18:03:07

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Uległość cechą charakteru?

Niszo, tak zrozumiałam i szczerze powiem, to jest dla mnie bardzo kontrowersyjny temat, ponieważ na tej płaszczyźnie jeden mój pogląd zaprzecza drugiemu. Z jednej strony wierzę w przemiane ludzką ( mówię tutaj oczywiście o aspekcie BDSM ), z drugiej strony uważam, że ta uległość/dominacja gdzieś tam zawsze zostaje i w jakimś stopniu ( na pewno mniejszym ) oczekuje zaspokojenia. A na swojej drodze nigdy nie spotkałam jednak osoby, która zmieniłaby swoją postawę ( chodzi mi o osoby, które na prawdę były wcześniej uległe bądź dominujące, a nie takie, którym się po prostu odwidziało, bądź zaczeli od złej strony - bo jak wiadomo takich jest sporo ).

Offline

 

#6 2014-04-10 00:27:48

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Uległość cechą charakteru?

Czyli innymi słowy tak czy siak jesteś niepijącym alkoholikiem?

Offline

 

#7 2014-04-10 09:52:24

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Uległość cechą charakteru?

Można to tak nazwać chociaż te dwie butelki wina w krzakach tygodniowo się chyba nie liczą ?

Offline

 

#8 2014-04-11 18:48:00

Lindsey

Starszy użytkownik

49328779
Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 182
Punktów :   

Re: Uległość cechą charakteru?

Jakbyś Piła w lesie to by sie nie liczyły, ale w krzakach juz sie liczą

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.adsumus.pun.pl www.narutoxgierka.pun.pl www.tempusnostrumest.pun.pl www.laetatio.pun.pl www.6brygada.pun.pl