Forum BDSM

Uległość? Dominacja? To dopiero początek drogi...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

UWAGA!!

Do regulaminu dodałam 2 dodatkowe punktu, w związku z tym zamieszczam cały regulamin ponownie poniżej.

REGULAMIN:

1. Jako użytkownik, musisz mieć skończone 18 lat.
2. Rozmowa na forum służy wymianie poglądów w sposób kulturalny.
3. Forum nie jest portalem randkowym, każdy użytkownik może zamieścić jedno ogłoszenie.
4. Każdy, kto rejestruje się na forum jest zobowiązany do przywitania się z użytkownikami w odpowiednim dziale.
5. Zabrania się umieszczania linków w podpisach/sygnaturach postów (chyba, że link jest bezpośrednio związany z treścią postu).
6. Użytkownicy, którzy pojawiają się na forum tylko w celach reklamowych, zostaną upomnieni, a następnie usunięci z forum.
7. Użytkownicy, którzy w ciągu miesiąca od rejestracji nie umieszczą postu powitalnego, zostaną usunięci z szeregu użytkowników.

W razie potrzeby zapraszam do kontaktu: kalirrka@gmail.com

#21 2014-04-15 17:40:53

Lindsey

Starszy użytkownik

49328779
Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 182
Punktów :   

Re: Netykieta

Terminologia terminologia
Ja Libię jeszcze Slave , su, sunia- lubie czytać a suka sluchac

Offline

 

#22 2014-04-15 20:33:11

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Netykieta

A mnie się Slave podoba w każdej formie ;D

Offline

 

#23 2014-04-15 22:54:34

Lindsey

Starszy użytkownik

49328779
Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 182
Punktów :   

Re: Netykieta

no bo prawda taka że każda forma jest dobra i piękna i amen

Offline

 

#24 2014-04-16 14:30:34

nieskonczona

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-31
Posty: 74
Punktów :   

Re: Netykieta

Jak dla mnie to "Su" czy "Sunia" są taką formą miłą i słodką, a "Suka" podniecającą

Offline

 

#25 2014-04-17 22:34:47

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Netykieta

Lajla, ja się podpisuję rękami i nogami pod tym co napisałaś - wszystko zależy nie od słów a od sposobu mówienia. Myślę, że Pan byłby w stanie nazwać mnie Sunią w taki sposób, że dotknęło mnie to do żywego.

Offline

 

#26 2014-05-13 19:04:46

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Netykieta

A szczerze dla mnie jest to mało ważne z jakiej litery ma się login, przecież i tak przy przedstawianiu podajemy swoją 'orientację'. I według mnie w tej kwestii powinna być wolność wyboru. Bo w sumie kto ma prawo dyktować nam jak powinniśmy się nazywać. Ja jestem wolnym człowiekiem ( w sumie nikt nie jest, ale przynajmniej na tym forum można w jakiś sposób być ) i mój nick będzie wyglądał tak jak ja sama tego chcę, a jeżeli się komuś to nie podoba to trudno. Mam prawo do własnych zasad, które oczywiście nie mają na celu obrażać innych. Więc się YoungSlave nie przejmuj

Wiem, mój nick jest z małej, ale chodzi o same założenie

Ostatnio edytowany przez chococarmel (2014-05-13 20:26:34)

Offline

 

#27 2014-05-21 12:21:18

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Netykieta

Karmelko, oczywiście panuje tutaj całkowita wolność wyboru - każdy może posiadać dokładnie taki nick jak sobie tego życzy. To o czym pisałam ja, czy Havoc to pewne... Hm... Niepisane zasady nieobarczone konsekwencją. Zresztą - w tej chwili nikt nie jest w stanie zmusić nikogo do tego żeby przestrzegał nawet tych pisanych zasad

A co do samej idei nicku... Dla mnie zawsze był to pewien pozytywny, przynoszący uśmiech na buzie szczegół, który nikomu w niczym nie przeszkadzał. Jestem przeciwniczką konwenansów, ale uwielbiam pozytywne tradycje. I to jest właśnie dla mnie jedną z takich pozytywnych tradycji.

Zresztą... Wydaje mi się, że wielkość literki w nicku tak naprawdę nie ma znaczenie z punktu widzenia użytkownika, więc co za różnica czy napiszę nick z wielkiej litery wbrew pewnej tradycji, po to by "podkreślić swoją niezależność" czy z małej, skoro i tak nie ma to większego znaczenia.

Offline

 

#28 2014-05-21 14:13:14

 Havoc

Starszy użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-05-05
Posty: 186
Punktów :   

Re: Netykieta

Ułatwia to komunikację w podobny sposób jak w waniliowym świecie imiona. Kiedy czytasz "Alicja" lub "Dorota", to po drugiej stronie spodziewasz się kobiety, jeśli "Ryszard" to już raczej nie.


"...Magia jest niczym wino, i jeśli nie jesteś, pani, do niej nawykła, grozi ci popadnięcie w nałóg..." Susanna Clarke "Damy z Grace Adieu"

Offline

 

#29 2014-05-22 22:23:31

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Netykieta

No tak, ale jeśli faktycznie patrzeć na to przez pryzmat tego, o czym pisała Karmelka, że na początku tutaj każdy się przedstawia i mówi o swojej "orientacji", to ten aspekt informacyjny jakby traci na znaczeniu.

Offline

 

#30 2014-05-23 09:10:45

 Havoc

Starszy użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-05-05
Posty: 186
Punktów :   

Re: Netykieta

Netykieta to zbiór wskazówek i dobrych praktyk dotyczących ogółu działań w sieci, i w znacznej mierze dotyczy postępowania z nieznajomymi. Tu oczywiście wszyscy znamy się jak "łyse konie".


"...Magia jest niczym wino, i jeśli nie jesteś, pani, do niej nawykła, grozi ci popadnięcie w nałóg..." Susanna Clarke "Damy z Grace Adieu"

Offline

 

#31 2014-05-23 11:02:39

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Netykieta

Czy aby tak...? Netykieta nie tyczy się tylko nicków - również sposobu rozmowy, zasad dyskusji i paru innych rzeczy.

Mało tego, netykieta w rozumieniu ogólnym, owszem, tyczy się ogółu sieci; natomiast poszczególne społeczności, mają swoje.. hm.. Subnetykiety ? Podnetykiety ?

Jak zwał tak zwał - pewne zwyczaje, które funkcjonują tylko w danym miejscu. Jak np. w klimatach BDSM wielkość literki nicku i obróżka, a w klimatach Gor odpowiedni sposób zwracania się do odpowiednich osób, czy sposób w jaki kobieta wypowiada się o samej sobie.

Offline

 

#32 2014-05-23 11:21:28

 Havoc

Starszy użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-05-05
Posty: 186
Punktów :   

Re: Netykieta

Ależ ja właśnie pisałem o netykiecie w sensie jak najbardziej ogólnym.


"...Magia jest niczym wino, i jeśli nie jesteś, pani, do niej nawykła, grozi ci popadnięcie w nałóg..." Susanna Clarke "Damy z Grace Adieu"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.vipshow.pun.pl www.reallmadryt.pun.pl www.xiaolinpbf.pun.pl www.smoczaoaza.pun.pl www.pes-manager.pun.pl