Forum BDSM

Uległość? Dominacja? To dopiero początek drogi...

Ogłoszenie

UWAGA!!

Do regulaminu dodałam 2 dodatkowe punktu, w związku z tym zamieszczam cały regulamin ponownie poniżej.

REGULAMIN:

1. Jako użytkownik, musisz mieć skończone 18 lat.
2. Rozmowa na forum służy wymianie poglądów w sposób kulturalny.
3. Forum nie jest portalem randkowym, każdy użytkownik może zamieścić jedno ogłoszenie.
4. Każdy, kto rejestruje się na forum jest zobowiązany do przywitania się z użytkownikami w odpowiednim dziale.
5. Zabrania się umieszczania linków w podpisach/sygnaturach postów (chyba, że link jest bezpośrednio związany z treścią postu).
6. Użytkownicy, którzy pojawiają się na forum tylko w celach reklamowych, zostaną upomnieni, a następnie usunięci z forum.
7. Użytkownicy, którzy w ciągu miesiąca od rejestracji nie umieszczą postu powitalnego, zostaną usunięci z szeregu użytkowników.

W razie potrzeby zapraszam do kontaktu: kalirrka@gmail.com

#1 2014-04-14 12:18:09

Poznańska Łasiczka

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-27
Posty: 143
Punktów :   

Symbole - obroża i kłódka.

Wiem, że obroża dla wielu  uległych jest czymś wyjątkowym, czymś na co muszą sobie zapracować, wyróżnieniem, dla innych jest po prostu oznaką przynależności. Spotkałam się też z rozróżnieniem obróż na te treningowe i wyjściowe ( treningowa to ta zakładana podczas tresury a na wyjściową trzeba sobie zasłużyć).

Dla mnie to fajny element dekoracyjny i ostatnio zdarzyło mi się nawet za obróżkami oglądać, ale nie jest to coś na czym mi szczególnie zależy i to że dostałabym od Pana taką obrożę nie byłoby dla mnie wyróżnieniem, ot po prostu biżuteria, miły akcent ze strony Pana.

Natomiast kłódka otrzymana od Pana w postaci np. zawieszki też byłaby czymś miłym przypominającym o Nim podczas codzienności. A póki co to ja sama nałożyłam na siebie kłódkę ( breloczek do kluczy) a Pan otrzymał do niej klucz

Offline

 

#2 2014-04-14 12:21:42

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Symbole - obroża i kłódka.

Jak już pisałam w którymś wątku, dla nas obroża jest właśnie czymś na co uległa musi sobie zapracować.

Nie ma się czym chwalić, ale od 4 lat jesteśmy w związku BDSM i nadal na takową nie zasłużyłam. Nie zmienia to jednak faktu, że ma to dla mnie ogromne znaczenie i sama rozmowa na ten temat jest dla mnie emocjonalna a co dopiero sama koncepcja posiadania obroży.

Z drugiej strony, to nie jest kwestia obroży jako takiej. Nie chodzi o kawałek skóry czy biżuterii. Kwestią decydującą, jest tutaj element emocjonalności, uznania Pana. Tego, że jestem dla Niego właśnie tym, czym chciałby żebym była i że osiągam to, czego on ode mnie wymaga.

Offline

 

#3 2014-04-14 12:27:25

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Symbole - obroża i kłódka.

Szczerze powiem, że jak na razie nie mam wyrobionej opinii w sprawie obroży. Jest to dla mnie dość neutralny temat. W sumie tak samo jak Ty Łasiczko mogłabym nosić łańcuszek z jakąś oznaką Pana. Obroża nie jest dla mnie jakąś strasznie wymaganą rzeczą. Może nie tyle odbierałabym ją jako biżuterie, ale znaczyłaby dla mnie to samo, co każdy inny znak przynależności, własności etc.

Pamiętajmy, że rzeczy materialne, to tylko rzeczy. A liczą sie uczucia towarzyszące, i wcale nie trzeba mieć na szyi obroży, żeby czuć to oddanie.

Offline

 

#4 2014-04-14 12:37:37

Poznańska Łasiczka

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-27
Posty: 143
Punktów :   

Re: Symbole - obroża i kłódka.

Niszo akurat temat założyłam przed przeczytaniem Twojej wypowiedzi, ale wiedziałam jaka będzie odpowiedź z Twojej strony, bo pisałas o tym na blogu.

Może jest tak, że ja po prostu nie potrzebuje symboli, żeby wiedzieć kim dla Pana jestem i czy jest zadowolony z tego jaka jestem, żeby mieć poczucie tego co osiągnęliśmy itd. Wystarczą mi po prostu słowa Pana, a otrzymanie obroży czy nie, nic by dla mnei nie zmieniło.

To tak samo jak obrączki czy w ogóle ślub. Dla mnie to po prostu nic nie zmieniający papier, owszem bardzo miły, dodający uroku związkowi, ale ma on dla mnie znaczenie jedynie takie, że w razie wypadku, trafienia do szpitala itd. druga osoba ma prawo do informacji na mój temat, po prostu wszystko jest sformalizowane i pozwala uniknąc nieprzyjemnych sytuacji w życiu codziennym.

Offline

 

#5 2014-04-14 12:38:04

Lindsey

Starszy użytkownik

49328779
Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 182
Punktów :   

Re: Symbole - obroża i kłódka.

Dla mnei obroża to cos na co trzeba sobie zasłużyć i do czego trzeba dojrzeć.
A inna sprawa jest ze teraz wsrod " uległych i masterow" takie obroże dostaje sie po miesiacu służby...

Ale dla mnei tak czy siak pozostaje to bardzo ważnym symbolem

Offline

 

#6 2014-04-14 15:50:37

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Symbole - obroża i kłódka.

Dla mnie przynależność i oddanie wyrażone jest w czynach, a nie rzeczach materialnych. Ale każdy odbiera to inaczej. Może mi się kiedyś odmieni i będę marzyła o takiej obroży, ale jak na razie nie wyobrażam sobie, żeby jakoś odmieniła moje życie.

Offline

 

#7 2014-04-14 16:29:58

Lindsey

Starszy użytkownik

49328779
Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 182
Punktów :   

Re: Symbole - obroża i kłódka.

No dla mnie oddanie to oddanie, a obroża to obroża. Troszkę to rozdzielam

Offline

 

#8 2014-04-14 23:41:57

_E_

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 8
Punktów :   

Re: Symbole - obroża i kłódka.

Oczywiście że obroża to tylko symbol i nie potrzeba rzeczy materialnych by wyrazić swoje oddanie...
Jednak uważam że chyba miło kobiecie dostać np. kwiaty od faceta od czasu do czasu, owszem sam uśmiech pewnie wystarczy czy czyn mówiący o tym że kocha, ale chyba wszystkie kobiety lubią miłe gesty.
Tak samo z obrożą - chyba fajnie zasłużyć i zapracować na coś co wyraża dumę i docenienie oddania przez Pana. Owszem Pan może tą swoją sukę klepnąć po tyłku ze słowami "dobrze się spisałaś suko" i błogim uśmiechem na twarzy - ale... mam wrażenie że jakby na tym kończyło się jego docenienie to jakoś były byście niepocieszone - ale jeśli się mylę, poprawcie :>

Natomiast nieraz mam wrażenie że ludzie nie bardzo myślą nad tym co piszą - a może to ja nie umiem czytać? W jednym miejscu np. ktoś pisze - "rzeczy materialne i symboliki nie mają żadnego znaczenia" a kawałek wcześniej/później czytam "mam specjalny bryloczek do kluczy w postaci kłódeczki do której to Pan dostał ode mnie klucz" i nie piję jakoś specjalnie Łasiczko do Ciebie tego typu rzeczy zdarzają się często Ty posłużyłaś mi jedynie za przykład. Nieraz czytam dwie wiadomości które przeczą sobie kompletnie i jak pisałem nie wiem czy ludzie nie myślą, czy ja nie umiem czytać czy może nie bardzo siebie analizują i nie widzę na czym im zależy a może to są jak zwykle u kobiet "dwie kompletnie inne rzeczy"

Offline

 

#9 2014-04-14 23:53:03

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Symbole - obroża i kłódka.

Uważam, że na pewno jest to miły gest ( baa... nawet więcej, niektórzy starają się na to latami ), jednak powiem szczerze, odbieram to kompletnie inaczej. Albo dla kogoś tego typu symbol jest kompletnie nieznaczący i nie ma zastosowania w praktyce, albo już uznawany jest za świętego Graala. Gdybym dostała taką obrożę, to w sumie nie wiem jaka by była moja reakcja ( bo póki nie spróbuję, to się nie dowiem, nieprawdaż  ? ). Ale na chwilę obecną odbieram ją jako takie właśnie kwiaty czy naszyjnik. Świetny gest, fajnie, że pamiętał, jaki on słodki i koniec. Miłe uczucie, ale chwilowe. Może tak to odbieram, ponieważ nigdy na nią nie pracowałam i nawet jeszcze nie jestem w związku BDSM, ale nie wiem, czy kiedykolwiek zmieni się mój pogląd na ten aspekt. To coś co ma przypominać, wyrażać, upamiętniać.... etc. Ale po co mi to, skoro cały czas mam to w głowie ?

Offline

 

#10 2014-04-15 00:18:37

_E_

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 8
Punktów :   

Re: Symbole - obroża i kłódka.

Rozumiem. Ale tak naprawdę wszystko co się dzieje wokół nas jest chwilowe... Przynajmniej dla mnie. Obroża w moim rozumieniu jest hm.. czymś jak "medal" - można na niego zapracować i Pan może nim coś wyrazić. Ale potem każdy medal chowa się do szuflady i od czasu do czasu można się nim najwyżej pochwalić wśród ludzi dla których ma on znaczenie Dla mnie tutaj ważny jest moment powiedzenia mojej suce : "osiągnęłaś właśnie ten i ten poziom" - a obroża jest takim miłym gestem - a że suczki lubią nosić obrożę, to od takiego momentu może ona nosić swoją z dumą
Ale dlatego każdy ma swoje BDSM bo pewne rzeczy mają dla jednych znaczenie i nie mają dla drugich - są osoby lubujące się w symbolach i rytuałach a są też tacy dla których jest to śmieszne. Dla mnie tutaj ważny jest jedynie aspekt psychologiczny.

Offline

 

#11 2014-04-15 07:10:25

Poznańska Łasiczka

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-27
Posty: 143
Punktów :   

Re: Symbole - obroża i kłódka.

_E_ napisał:

a że suczki lubią nosić obrożę, to od takiego momentu może ona nosić swoją z dumą

Ja nie lubię nosić obroży, przynajmniej tak mi się wydaje, ale biorąc pod uwage, że nie lubię mieć nic blisko szyi ( łańcuszki, naszyjniki, golf od swetra) to pewnie z obrożą byłoby podobnie.

Może moje postrzeganie obroży jako jedynie miłego akcentu i nic więcej bierze się z tego, że nie mam na nią parcia, tak samo jak nigdy nie goniłam za medalami tak i tu nie mam potrzeby bycia najnajnajnajlepszą.
Owszem lubię czasem pokazać, że potrafię się postarać i coś osiągnąć. Lubię wiedzieć, że Pan jest ze mnie dumny i zadowolony, tylko, że lubię też, gdy docenia moje starania na bieżąco i powtarza mi, że jestem dla Niego ważna i że podoba Mu się moja zmiana, zachowanie itd. A to czy dostanę od Pana obrożę i czy dostanę ją za miesiąc, za rok czy za 5 , albo nie dostanę jej wcale nie będzie miało dla mnie żadnego znaczenia. Jest to po prostu dla mnie miły akcent, dodatkowe akcesorium do pudełka z biżuterią, albo do szafki z rzeczami do zabawy. A posiadanie takiej obroży nie jest dla mnie żadnym wyróżnieniem czy pokazaniem, że osiągnęłam jakiś tam poziom.
I będę tutaj wyjątkiem, bo za kwiatami jakoś nie specjalnie przepadam, przynajmniej za tymi ciętymi, ale wiem, że nie chodziło konkretnie o kwiaty tylko o miły gest(zwierzątko domowe, pralinki itd.) a takie chyba każdy lubi nie tylko kobiety.

_E_ napisał:

"mam specjalny bryloczek do kluczy w postaci kłódeczki do której to Pan dostał ode mnie klucz" i nie piję jakoś specjalnie Łasiczko do Ciebie tego typu rzeczy zdarzają się często Ty posłużyłaś mi jedynie za przykład

Dobrze, że dopisałeś, że to tylko przykład, bo bardzo poprzekręcałeś to co napisałam

To że mam taki breloczek i Pan go ma to też jedynie miły akcent a nie jakiś wielki symbol. I nie musiała być to akurat kłódka, ale akurat taki mi się trafił w sklepie i miło jest czasem po prostu wziąć go do ręki popatrzeć i pomyśleć o Panu. Choć tak na prawdę myślę o Nim i siedząc na forum i patrząc na Jego biurko czy stronę łóżka, czy nudząc się na wykładzie.

A co do kobiet to zawsze są to dwie kompletnie różne rzeczy Za każdym razem co innego mamy na myśli

Offline

 

#12 2014-04-15 11:11:07

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Symbole - obroża i kłódka.

Łasiczko, a że tak zapytam. Wyobraź sobie, że Pan Ci mówi tak: "Kochanie, kiedy osiągniesz poziom, na którym będę z Ciebie w pełni zadowolony, dam Ci obrożę/łańcuszek/kwiatka, jako symbol tego że osiągnęłaś ten poziom", to powiedz mi, nie ucieszyłabyś się gdybyś ją w końcu otrzymała?

I nie mam tutaj na myśli konkretnie obroży czy jakiejkolwiek innej rzeczy. Mam tutaj na myśli radość z osiągnięcia pewnego poziomu na który bardzo bardzo długo pracowałaś.

A mojego Panu chodziło (przynajmniej ja to tak zrozumiałam) o to, że takim samym symbolem czy przypomnieniem jest obroża jak właśnie taka kłódka. Tyle tylko, że Tobie przypomina o "istnieniu" Pana, a obroża komuś innemu o osiągnięciu pewnego poziomu, czy o tym że Pan jest zadowolony.

Offline

 

#13 2014-04-15 11:30:01

Poznańska Łasiczka

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-27
Posty: 143
Punktów :   

Re: Symbole - obroża i kłódka.

Gdyby tak mi powiedział to bym zapytała czego mi w tej chwili brakuje, że nie jest ze mnie w pełni zadowolony i starała się to nadrobić. A o kwiatku/obroży czy innej rzeczy, którą by mi obiecał jako symbol tego, że osiągnęłam Jego pełne zadowolenie po 5 min bym zapomniała. I gdyby w końcu któregoś dnia postanowił mi to dać zapytałabym z jakiej to okazji, albo po prostu powiedziała "aha, dziękuję Panie".
Natomiast Pan mi codziennie, albo co jakiś czas mówi, że jest ze mnie zadowolony, albo że mu się podoba moja zmiana nastawienia czy wygrana walka samej ze sobą, chwali moje posty na blogu (no chyba że z czymś się nie zgadza, wtedy informuje z czym i dlaczego) chwali moje obiady itd. I za każdym razem jest to dla mnie miłe i wzruszające, więc gdyby przyszedł moment, w którym Pan patrząc w oczy powiedział, że jest ze mnie w pełni zadowolony, że spełniam wszystkie Jego oczekiwania byłam bym najszczęśliwszą Uległą pod słońcem, ale nie potrzebuje do tego, żeby mi dawał obrożę/kwiatka/łańcuszek/kłódkę itd.
Pozwolę to sobie tak trochę przyrównać do religii. Jedni mają potrzebę noszenia krzyżyka czy medalika na łańcuszku, albo obrazka z postacią świętego w portfelu i gdy na to spoglądają myślą odruchowo o Bogu/Jezusie/wierze, a innym wystarczy to, że są dobrymi ludźmi na co dzień, że mają swoje zasady, do których się stosują, że są z siebie zadowoleni.

Offline

 

#14 2014-04-15 13:38:57

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Symbole - obroża i kłódka.

Cóż, możesz uważać jak chcesz

Ja np. wiem, że będąc 3 lata po ślubie jak patrzę na swoją obrączkę, czy obrączkę na palcu Pana to mam bardzo ciepłe uczucia przypominając sobie nasz ślub. Naprawdę sądzisz że chodzi o kawałek złota...? Nie. Chodzi o to, o czym ten kawałek złota przypomina i o to, że jest w pewnym sensie znakiem naszej "obietnicy". Widocznym, który o czymś przypomina.

Może jesteś inna. Każdy jest. Natomiast ja wiem, że skoro długie lata (bo kto wie ile może jeszcze potrwać zanim faktycznie na tę obrożę zasłużę) pracowałam na to, by w pełni zadowolić mojego Pana, żeby był ze mnie w pełni zadowolony i żebym osiągnęła poziom, którego mój Pan wymaga od kogoś kto może nazywać się mianem jego Własności, to obroża, którą wtedy otrzymam będzie mi o tych długich latach przypominać i o twarzy Pana, który podejmie taką decyzję. I będę na nią patrzeć dokładnie z takim samym sentymentem, z jakim patrzę w dniu dzisiejszym na obrączkę.

Offline

 

#15 2014-04-15 15:34:19

Poznańska Łasiczka

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-27
Posty: 143
Punktów :   

Re: Symbole - obroża i kłódka.

I wiesz co... chyba sentyment to słowo klucz
Nie powiem, że nie jestem sentymentalna, każdy jest, ale ja chyba jakoś mniej.

Rozumiem to, że dla Ciebie ta obroża to symbol poświęcenia, długiej - wieloletniej pracy nad sobą itd.
Mi to do szczęścia po prostu potrzebne nie jest, ale tak jak powiedziałaś każdy jest inny.
Podobnie jest ze ślubem, napisałaś o złożonej obietnicy mi ona także nie jest potrzebna, bo wolę wyrażać w czynach w codzienności to, że chce być z moim partnerem, że go szanuje, że jestem wierna ( i nie chodzi tu tylko o wierność cielesną).
I tak zastanawiając się nad tym coraz bardziej chyba nawet nie zależy mi na tym, aż tak bardzo, żeby Pan był ze mnie w pełni zadowolony, żebym była dla Niego idealna, a przede wszystkim zależy mi na tym, by był ze mną każdego dnia szczęśliwy i to mi wystarczy. I nie mam takiego poczucia, że muszę sobie na coś zasłużyć, zapracować i być może nigdy tego nie otrzymam, albo otrzymam nie wiadomo kiedy. I uważam, że gdybym nie reprezentowała sobą poziomu dzięki, któremu mogę się nazywać Własnością mojego Pana, to bym nią nie była. I nie mówię, że powinnam na tym poprzestać i nie pracować nad sobą, żeby być lepszą, bo powinnam i to nawet nie dla Pana a dla samej siebie, ale nie mam potrzeby dążenia do ideału, wolę dbać o to, by Pan każdego dnia był ze mnie dumny i zadowolony.

Offline

 

#16 2014-04-15 15:43:52

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Symbole - obroża i kłódka.

Łasiczko wybacz, ale ja bastuję w tym temacie bo mnie krew zalewa jak czytam co piszesz Jednakże - opinię Twą szanuję w związku z czym z dyskusji się wycofuję

Offline

 

#17 2014-04-15 16:07:44

Poznańska Łasiczka

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-27
Posty: 143
Punktów :   

Re: Symbole - obroża i kłódka.

Niszo nie ma Cię co zalewać, po prostu inaczej to widzimy i mamy inne potrzeby w temacie symboli
I również szanuję Twoje zdanie.

Offline

 

#18 2014-04-15 16:21:26

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Symbole - obroża i kłódka.

Krew mnie zalewa bynajmniej nie dlatego (czy powinno się powiedzieć "bynajmniej dlatego"- nigdy się tego cholerstwa nie nauczę), że się nie zgadzamy ;-)

Offline

 

#19 2014-04-15 16:27:14

Poznańska Łasiczka

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-27
Posty: 143
Punktów :   

Re: Symbole - obroża i kłódka.

A więc dlaczego :>

Offline

 

#20 2014-04-15 16:34:27

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Symbole - obroża i kłódka.

Tato mi zawsze powtarzał: "Nie drażnij lwa, a lew to ja"

A tak poważnie - nie ma sensu drążyć. Pozostańmy przy różnicy zdań i tyle Ani moje argumenty ani odczucia Cię nie przekonają w tej kwestii ani Twoje mnie, więc wydaje mi się, że to jest moment kiedy powinnam porzucić "przekomarzanie się"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cyber-swiat.pun.pl www.tibiaworldots.pun.pl www.ojciecmateusz.pun.pl www.desert-operations.pun.pl www.euphoria.pun.pl