Forum BDSM

Uległość? Dominacja? To dopiero początek drogi...

Ogłoszenie

UWAGA!!

Do regulaminu dodałam 2 dodatkowe punktu, w związku z tym zamieszczam cały regulamin ponownie poniżej.

REGULAMIN:

1. Jako użytkownik, musisz mieć skończone 18 lat.
2. Rozmowa na forum służy wymianie poglądów w sposób kulturalny.
3. Forum nie jest portalem randkowym, każdy użytkownik może zamieścić jedno ogłoszenie.
4. Każdy, kto rejestruje się na forum jest zobowiązany do przywitania się z użytkownikami w odpowiednim dziale.
5. Zabrania się umieszczania linków w podpisach/sygnaturach postów (chyba, że link jest bezpośrednio związany z treścią postu).
6. Użytkownicy, którzy pojawiają się na forum tylko w celach reklamowych, zostaną upomnieni, a następnie usunięci z forum.
7. Użytkownicy, którzy w ciągu miesiąca od rejestracji nie umieszczą postu powitalnego, zostaną usunięci z szeregu użytkowników.

W razie potrzeby zapraszam do kontaktu: kalirrka@gmail.com

#1 2014-05-06 22:19:24

 Pan M

Użytkownik

Skąd: woj. Łódzkie
Zarejestrowany: 2014-05-06
Posty: 25
Punktów :   
WWW

Forumowy chomik

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]


Porażką nie jest upaść. Porażka jest upaść i się nie podnieść.

Offline

 

#2 2014-05-06 22:41:42

 Havoc

Starszy użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-05-05
Posty: 186
Punktów :   

Re: Forumowy chomik

Niekoniecznie.
Jeśli już to raczej wątek, w którym można dzielić się uwagami (i ewentualnie linkami) do interesujących materiałów. Ale to też niekoniecznie.


"...Magia jest niczym wino, i jeśli nie jesteś, pani, do niej nawykła, grozi ci popadnięcie w nałóg..." Susanna Clarke "Damy z Grace Adieu"

Offline

 

#3 2014-05-07 02:36:43

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Forumowy chomik

Pomysł ciekawy, aczkolwiek chyba jednak ewentualne linki byłyby bardziej ok, chociażby ze względu na prawa autorskie

Offline

 

#4 2014-05-07 05:50:47

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Forumowy chomik

Tak, nie wysyłajmy jeszcze Ni do więzienia

Offline

 

#5 2014-05-08 10:39:48

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Forumowy chomik

A przepraszam co ja mam do tego ? Ja tam prawa autorskie szanuje

Offline

 

#6 2014-05-08 10:43:45

 Havoc

Starszy użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-05-05
Posty: 186
Punktów :   

Re: Forumowy chomik

Szanujesz, to bardzo miło. A przestrzegasz?


"...Magia jest niczym wino, i jeśli nie jesteś, pani, do niej nawykła, grozi ci popadnięcie w nałóg..." Susanna Clarke "Damy z Grace Adieu"

Offline

 

#7 2014-05-08 10:57:29

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Forumowy chomik

Będąc szczerą to w 99% przypadków tak. Bez bicia się przyznaję, że zdarzyło mi się kilka razy w życiu korzystać z pirackiego oprogramowania, natomiast ostatecznie rezygnowała z niego na rzecz darmowego lub po prostu kupowałam.

Offline

 

#8 2014-05-08 11:10:35

 Havoc

Starszy użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-05-05
Posty: 186
Punktów :   

Re: Forumowy chomik

Brawo! Sam mam takie podejście do tych kwestii.


"...Magia jest niczym wino, i jeśli nie jesteś, pani, do niej nawykła, grozi ci popadnięcie w nałóg..." Susanna Clarke "Damy z Grace Adieu"

Offline

 

#9 2014-05-08 11:20:42

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Forumowy chomik

<ukłon>

Offline

 

#10 2014-05-09 06:27:54

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Forumowy chomik

Ale to co Niszo, na przykład nie ściągasz muzyki z internetu, tylko kupujesz ?

Offline

 

#11 2014-05-09 10:30:55

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Forumowy chomik

Według polskiego prawa możesz ściągać muzykę udostępnioną np. na portalach takich jak chomik, pod warunkiem że jest to tylko i wyłącznie na Twój prywatny użytek. Przestępcą jest ten, kto muzykę udostępnia nie mając do tego prawa. Dlatego np. funkcjonują takie portale jak e-kino.tv, gdzie osoba udostępniająca film zobowiązuje się, że posiada prawa autorskie do tej konkretnej kopii filmu (co w 90% przypadków jest bujdą, bo są filmy nagrane w kinie ), które umożliwiają mu dystrybucję. Dzięki temu, ja z czystym sumieniem mogę obejrzeć film online za darmo (lub chcąc stałego dostępu bez limitów i ograniczeń, za małą opłatą).

Ważne jest też to, że jeżeli ściąga się muzykę np. przez emule,  torrenty i inne takie, to tak - popełnia się przestępstwo, ponieważ tego typu programy działają na zasadzie P2P, czyli oprócz tego, że coś pobierasz, instalując program zgadzasz się na to, że będzie on udostępniał treści z Twojego komputera. Więc nawet jeśli posiadasz muzykę wyłącznie na swój własny użytek, ale masz taki program, to trochę nie świadomie łamiesz prawo poprzez udostępnianie tego, co miało być tylko dla Ciebie.

Jako ciekawostka - tak to wygląda w Polsce. W innych krajach nieco inaczej

Sprawa inaczej ma się z oprogramowaniem. Nie wolno Ci ściągać płatnego oprogramowania na prywatny użytek. Wtedy to jest pełnoprawne przestępstwo i to jest dokładnie tak samo jakby się weszło do sklepu i zapierniczyło pudełko z półki.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.liceum33.pun.pl www.headshotzhunters.pun.pl www.symulatory.pun.pl www.dsfuni50.pun.pl www.slownik.pun.pl