Forum BDSM

Uległość? Dominacja? To dopiero początek drogi...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

UWAGA!!

Do regulaminu dodałam 2 dodatkowe punktu, w związku z tym zamieszczam cały regulamin ponownie poniżej.

REGULAMIN:

1. Jako użytkownik, musisz mieć skończone 18 lat.
2. Rozmowa na forum służy wymianie poglądów w sposób kulturalny.
3. Forum nie jest portalem randkowym, każdy użytkownik może zamieścić jedno ogłoszenie.
4. Każdy, kto rejestruje się na forum jest zobowiązany do przywitania się z użytkownikami w odpowiednim dziale.
5. Zabrania się umieszczania linków w podpisach/sygnaturach postów (chyba, że link jest bezpośrednio związany z treścią postu).
6. Użytkownicy, którzy pojawiają się na forum tylko w celach reklamowych, zostaną upomnieni, a następnie usunięci z forum.
7. Użytkownicy, którzy w ciągu miesiąca od rejestracji nie umieszczą postu powitalnego, zostaną usunięci z szeregu użytkowników.

W razie potrzeby zapraszam do kontaktu: kalirrka@gmail.com

#1 2014-03-19 16:34:17

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Co oznacza sesja?

Często słyszałam jak Domini, czy uległe nazywali sesją np. godzinne spotkanie, czy "wieczorny seks".

Dla mnie istnieje ogromna różnica pomiędzy sesją a takim spotkaniem. Oczywiście daleka jestem od określania, że np. jedna godzina to spotkanie a trzy to już sesja. Jednakże, uważam że określanie tego typu spotkań "sesją" jest trochę nadużyciem.

Będąc szczerą to taką prawdziwą sesję przeżyłam w swoim życiu może raz. Trwała około 7 godzin ciągiem. I jest to naprawdę zupełnie coś innego niż zwyczajna zabawa, czy właśnie "wieczorny seks"

Offline

 

#2 2014-03-24 16:55:32

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Co oznacza sesja?

Uważam ( może oczywiście błędnie ), że sesje są miedzy osobami bez głębszego zaangażowania emocjonalnego. Wydaje mi się, że osoby będące w związku partnerskim nie używają tego słowa w stosunku do swoich czynów, dla nich jest to po prostu akt miłosny ( innego terminu chyba nie mogłam tutaj użyć ). Jednakże, jeżeli macie zupełnie odmienny punkt widzenia, chętnie podyskutuję. Może się nawet czegoś nauczę

Offline

 

#3 2014-03-25 10:37:09

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Co oznacza sesja?

Nie wiem czy dobrze rozumiem - sesja jest tylko pomiędzy "parami" z doskoku, a w przypadku partnerów w klimacie to tylko "akt miłosny", tak?

To ja się chyba nie do końca zgadzam - chociaż nie do końca potrafię zdefiniować co to dokładnie oznacza z tą sesją. Nie wiem gdzie jest ta granica - tak analizując to dochodzę do wniosku że w momencie, kiedy Pan po prostu chce się mną pobawić, czy sprawić przyjemność mnie, to traktuję to jako "akt miłosny", natomiast kiedy robi ze mną coś, co ma mnie czegoś nauczyć czy mi udowodnić (co automatycznie wiąże się z odcinkiem czasu poświęconym), to podświadomie jest to dla mnie "sesja".

Offline

 

#4 2014-03-25 11:23:48

 Czarna_porzeczka

Użytkownik

7346565
Call me!
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2014-03-25
Posty: 11
Punktów :   
WWW

Re: Co oznacza sesja?

Dla mnie sesja to czas w którym bdsm jest czymś najważniejszym, kiedy w sposób praktyczny i mocniejszy niż na codzień jest mi okazywana dominacja mego Pana, Sesja to czas w którym najbardziej przełamuję siebie pod względem fizycznym i psychicznym. Poza tym dla każdego to może być coś innego- subiektywne pojęcie:)

Offline

 

#5 2014-03-25 16:33:45

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Co oznacza sesja?

W sumie to nie ma jednoznacznej definicji "sesji", każdy postrzega ją inaczej. Gdy zaczełam zgłębiać teorie BDSM jedynymi owymi określeniami z jakimi się spotkałam na wszelakich stronach były typu : " Nie szukam związku, intersują mnie jedynie pojedyńcze sesje ", najczęściej obramowane były cennikiem. Więc doszłam do wniosku, że są czymś w rodzaju układu bez zobowiązań.

Offline

 

#6 2014-03-26 13:31:07

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Co oznacza sesja?

Ale myślę choco, że po części masz rację - bo osoby które spotykają się na takich zasadach spotykają się właśnie na sesje. Tyle tylko że problem zaczyna się z przyklejeniem łatki w związkach 24/7 - gdzie jest sesja a gdzie tylko "bunga-bunga"

Offline

 

#7 2014-03-26 16:33:08

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Co oznacza sesja?

Wiesz, ja uważam, że to wszystko zależy od partnerów. Według mnie praktycznie większej różnicy tu nie ma, jedynie nazewnictwo swoich praktyk.

Offline

 

#8 2014-03-27 17:15:53

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Co oznacza sesja?

A w zasadzie co sądzicie na temat nazewnictwa? Czy są takie rzeczy, które zwyczajnie mają swoją nazwę i nie powinno się nią nazywać innych rzeczy? Tzn, jeżeli sesja ma jakąś swoją definicję to czy można nazwać tak cokolwiek innego poza tą ustaloną definicją.

Offline

 

#9 2014-03-27 18:37:31

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Co oznacza sesja?

Tak, zdecydowanie. Każdy ma prawo do własnego wyjaśnienia i interpretacji danego słowa ( no oczywiście w granicach rozsądku. W końcu nie nazwiesz odkurzania, myciem podłóg. Taki mój głupi przykład ).

Offline

 

#10 2014-03-28 10:12:45

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Co oznacza sesja?

Oj choco, ja kocham przykłady w każdej formie Co do tych definicji, to oczywiście - można poruszać się w granicach ustalonych przez definicję. Przynajmniej tak zrozumiałam to co napisałaś. W końcu z tego wywodzi się to słynne już chyba powiedzenie, że "każdy ma swoje własne BDSM". Jestem tylko ciekawa jak daleko można się w tym posunąć. Tak jak tutaj w przypadku sesji - opinie są podzielone, i to dość mocno. Wręcz wykluczające się nawzajem.

Właśnie tak mnie zastanowiło, i grzebnęłam. Ciocia Wikipedia w artykule o BDSM podaje np. tak:


"Spotkania BDSM zazwyczaj odbywają się w określonym terminie uzgodnionym przez obie strony. Odgrywana jest wówczas „Scena” albo cała „sesja”."

Więc to by się akurat pokrywało z tym co Ty choco pisałaś.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/BDSM

Offline

 

#11 2014-03-28 11:58:03

 xamira

Starszy użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 146
Punktów :   
WWW

Re: Co oznacza sesja?

ok ale z tego co pamiętam, wikipedia nie podaje definicji sceny i sesji (chyba, że się mylę, bo dawno tam nie zaglądałam)
dla mnie sesja może być co prawda uzgodnionym, choć nieoczekiwanym jednym spotkaniem, lub serią cyklicznych spotkań i nie koniecznie za kasę
Gdzieś spotkałam się z określeniem, że sesja jest to realizacja scenariusza, która przebiega od deski do deski, wszystkie elementy muszą być zrealizowane w taki sposób, aby dawały pewne zadowolenie obydwóm strono

Offline

 

#12 2014-03-28 12:10:04

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Co oznacza sesja?

Wikipedia podaje tylko tyle, ile skopiowałam powyżej. Przynajmniej ja niczego innego tam nie znalazłam. Może to moja nadinterpretacja, ale ja scenę rozumiem jako odegranie pewnej roli, w określonym momencie, przez określone osoby. A skoro "odegranie" to chyba ciężko to przełożyć na kochanków, czy relacje 24/7. Chyba, że sobie planujemy że np. w tym i w tym dniu, o tej i o tej godzinie poświęcimy tyle i tyle i zrobimy to i to.

Xamira, a widzisz "sesję" pomiędzy relacją 24/7 czy chociażby małżeństwem? Bo nie wiem, czy dobrze rozumiem Twoje podejście.

Offline

 

#13 2014-03-28 20:29:17

 xamira

Starszy użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 146
Punktów :   
WWW

Re: Co oznacza sesja?

ja określenie sesji wyczytałam albo na bdsm.org, który już nie istnieje, albo na stronie szkoły bdsm Artystypa z Cyreny
Natomiast nie wydaje mi się aby sesja nie mogłaby się odbyć w układzie 24/7 lub małżeństwie
Wszystko zależy Waszych, a raczej od pomysłów Twojego Pana...

Offline

 

#14 2014-03-28 21:32:42

Lindsey

Starszy użytkownik

49328779
Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 182
Punktów :   

Re: Co oznacza sesja?

Dla mnei sesja jako sesja(jako nazwa)- nie ma racji bytu w klimacie wgl

Offline

 

#15 2014-03-28 21:52:00

 xamira

Starszy użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 146
Punktów :   
WWW

Re: Co oznacza sesja?

to też tylko kwestia nazewnictwa...

Offline

 

#16 2014-03-30 10:01:13

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Co oznacza sesja?

O Lindsey, zainteresowałaś mnie dlaczego dokładnie ?

Offline

 

#17 2014-03-30 13:36:49

Lindsey

Starszy użytkownik

49328779
Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 182
Punktów :   

Re: Co oznacza sesja?

Hmm dlaczego?
Nazewnictwo które wpajane jest tak mocno ' nowym' uległym jak i po prostu do samego klimatu jest dla mnie niejako upośledzeniem, i rodzajem pójścia na skróty.
W końcu łatwiej w anonsie napisac " szukam sukę na sesję" niż " jestem ..... mam lat .... interesuje sie ...poszukuje kobiety ktora ...", ale to tylko jeden z prostszych przykładów.

Dla mnie używanie słowa sesja, może w życiu się znajdowac ale nie w stosunku do klimatu. Rozumiem sesja na studiach, sesja fotograficzna- ale sesja jako spotkanie Pana i uległej i jako sama częśc relacji- jest dla mnie bardzo nie na miejscu. Uproszczenie które powinno zostac wyrzucone z hukiem do śmietnika.
Spotkanie z Panem, trening, tresura..- rozumiem. Ale sesja ?? Na litośc

Klimat zawsze był czymś wyjątkowym a jego przeobrażanie się niestety moim zdaniem idzie w złą stronę- oczywiście o ogólnym mniemaniu. Jest bardzo spłycany, teraz każdej kobiecie która dotknęła delikatnie klimatu, wydaje się że jest to coś prostego i przyjemnego.
Pojadę na sesje do tego faceta zleje mi tyłek zerżnie i jeszcze opłaci hotel- życ nie umierac.
Dużo takich par spotkałam, i może dlatego gdy słyszę hasło ''sesja'' to włosy mi się na głowie jeżą..

Offline

 

#18 2014-03-30 13:44:37

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Co oznacza sesja?

Nie wiem czy dobrze rozumiem - chodzi Ci o to, że sesja to coś więcej niż spotkanie w hotelu, zerżnięcie i zlanie tyłka? Czy o to, że w ogóle coś takiego nie istnieje?

Offline

 

#19 2014-03-30 13:49:30

Lindsey

Starszy użytkownik

49328779
Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 182
Punktów :   

Re: Co oznacza sesja?

W sumei i to i to. Pewnie jest to kwestią mojego podejścia.
Raz, jeśli już musimy posłużyc się słowem sesja - to tak jest to coś więcej niż owe zerżnięcie i zlanie tyłka- i o tym ludzie zapomnieli.
Dwa, właśnie przez to zapominanie, w obecnej chwili, w tych czasach i przy takim podejściu- uważam że nie możemy pozwolic sobie na takie podejscie do tematu.

Offline

 

#20 2014-03-30 14:02:17

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Co oznacza sesja?

To jak Ty w takim razie rozumiesz sesję?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zs24torun.pun.pl www.scaletuning.pun.pl www.xbox360x.pun.pl www.sojuszpas.pun.pl www.bakuganbatllemisztrz.pun.pl