Forum BDSM

Uległość? Dominacja? To dopiero początek drogi...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

UWAGA!!

Do regulaminu dodałam 2 dodatkowe punktu, w związku z tym zamieszczam cały regulamin ponownie poniżej.

REGULAMIN:

1. Jako użytkownik, musisz mieć skończone 18 lat.
2. Rozmowa na forum służy wymianie poglądów w sposób kulturalny.
3. Forum nie jest portalem randkowym, każdy użytkownik może zamieścić jedno ogłoszenie.
4. Każdy, kto rejestruje się na forum jest zobowiązany do przywitania się z użytkownikami w odpowiednim dziale.
5. Zabrania się umieszczania linków w podpisach/sygnaturach postów (chyba, że link jest bezpośrednio związany z treścią postu).
6. Użytkownicy, którzy pojawiają się na forum tylko w celach reklamowych, zostaną upomnieni, a następnie usunięci z forum.
7. Użytkownicy, którzy w ciągu miesiąca od rejestracji nie umieszczą postu powitalnego, zostaną usunięci z szeregu użytkowników.

W razie potrzeby zapraszam do kontaktu: kalirrka@gmail.com

#1 2014-04-09 18:01:53

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Switch

Założyłam ten wątek, ponieważ jest to coś dla mnie nie pojętego. Trudno mi sobie wyobrazić jak jednocześnie można praktykować te dwie skrajności. Oczywiście u switch raczej mowa o BDSM kończącym się na sypialni ( bo raczej trudno by było gdyby jedna osoba mówiła do drugiej - dobra to teraz ty dominujesz cały miesiąc, a ja ci będę ulegać, później zmiana ). W życiu codziennym raczej nie miałoby to racji bytu, chociaż może się mylę.

A jakie są wasze opinie odnośnie takich osób ?

Offline

 

#2 2014-04-09 18:09:37

Poznańska Łasiczka

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-27
Posty: 143
Punktów :   

Re: Switch

Ja jeszcze do niedawna zarzekałam się, że jestem całkowicie uległa. I faktycznie tak jest, ale w stosunku do mężczyzn, nie potrafiłabym nad nimi dominować, bo nie darzyłabym takiego mężczyzny szacunkiem, natomiast kiedyś z uporem maniaka poszukiwałam dominujacej kobiety, wydaje mi się, że bardziej z lenistwa, bo być uległą jest łatwiej... A dzisiaj coraz częściej myślę, jakby to było, gdybym będąc Uległą mojego Pana miała swoją Uległą... Ale wiem, że Pan się na to nigdy nie zgodzi.

Offline

 

#3 2014-04-09 18:11:35

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Switch

A ja się chciałam zapytać czy jak ktoś jest switchem to to się musi zamykać w obrębie związku? Tzn czy się trzeba wymieniać pomiędzy dwiema osobami

Offline

 

#4 2014-04-09 18:13:05

Poznańska Łasiczka

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-27
Posty: 143
Punktów :   

Re: Switch

Uprzedziłam Twoje pytanie swoją odpowiedzia

Offline

 

#5 2014-04-09 18:20:03

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Switch

No właśnie ja dlatego pytałam. Bo chyba by mi ręka uschła, gdybym miała na Pana rękę podnieść. Ale nie przeszkadza mi to wcale mieć zapędów do Dominacji nad kobietami. O dziwo, zdarza się że podświadomie kogoś kontroluję.

Offline

 

#6 2014-04-09 18:29:06

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Switch

W sumie nad kobietą mogłaym Dominować, ale jeżeli miałabym ulec tej samej płci, to jedynie w sferze erotycznej. Co dziwne nie postrzegam się bi ( w pełnym znaczeniu tego słowa ).

Jednak switchem nie mogłabym być. Taki trochę obojniak. Tak na prawdę nie jest ani tym, ani tym, będąc obydwoma na raz.

Offline

 

#7 2014-04-09 18:33:16

Poznańska Łasiczka

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-27
Posty: 143
Punktów :   

Re: Switch

Akurat, gdyby się zdarzyło mi próbować nad Panem dominowa, a Pan by na to pozwolił to bym stracila szacunek i a magia relacji by prysła... Zresztą ta magia gdzieś ucieka za każdym razem, gdy mam nieco więcej swobody a co dopiero... Choć czasami nieświadomie próbuje Panem manipulować, ale na szczęście Pan to wychwytuje

A jeszcze co do tego czy to tylko w kwestii łóżkowej... myślę, że gdybym się zdecydowałą na dominację nad kobietą to pełną parą, tylko, że nawet o tym nie marzę i nie myślę za dużo, bo Pan nie lubi się dzielić, a to tak jakby cząstke mnie oddał/poświęcił komuś innemu.

Poza tym jest druga moja fantazja, która mam nadzieję, kiedyś się spełni o tym, by nade mną dominowała kobieta i tutaj nie wyobrażam sobie, żeby to była osoba tylko dominująca, bo byłaby jedynie narzędziem, ręką mojego Pana, więc w gre wchodzi wyłącznie switch, która ulegnie Panu i opanuje mnie. To jednak tylko czysto łóżkowo, bo ja się Panem nie zamierzam dzielić emocjonalnie.

Offline

 

#8 2014-04-09 18:33:35

nieskonczona

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-31
Posty: 74
Punktów :   

Re: Switch

Kurcze, taka relacja w której partnerzy się zamieniają rolami, wydaje mi się meeega sztuczna. To już jest dla mnie odgrywanie roli i jedynie zabawa w uległość/dominację. Bo albo jesteś uległy wobec danej osoby albo nie, nie wyobrażam sobie naturalnego przejścia między tymi dwoma skrajnościami.

Co innego jeśli mówimy o byciu uległą wobec Pana, a dominującą wobec kogoś innego. Osobiście siebie nie widzę absolutnie w czymś takim, tzn. nie widzę siebie w roli osoby dominującej, ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że tego typu zmiana może funkcjonować w sposób naturalny...

Offline

 

#9 2014-04-10 10:28:10

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Switch

No to ja się z wami zgadzam - zamiana dla mnie w ogóle nie funkcjonuje w żaden sposób. Też straciłabym do Pana szacunek. Zresztą wydaje mi się, że gdyby Pan dał się ubrać w damską bieliznę i przywiązać do łóżka to nigdy więcej nie mogłabym na Niego patrzeć z respektem.

Albo istnieje też druga opcja - nigdy tak naprawdę to ja nie byłabym dominująca. Nawet przywiązany w damskich gaciach byłby dominujący i miał nade mną kontrolę...

Offline

 

#10 2014-04-11 18:45:57

Lindsey

Starszy użytkownik

49328779
Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 182
Punktów :   

Re: Switch

Na własnej skórze sie przekonałam ze w wielu przypadkiem bycie switchką! Jest tyłko sytuacja na krótka metę.
Po dłuższej chwili jest to zbyt trudne i skomplikowane do ogarnięcia takiej switchce.
A w sytuacji takiej to było : 2 ulegle i jeden Pan, z czego jedna była dotykania tylko przez ta druga , a ta pierwsza czyli switchka była w stałym związku z Panem i wobec niego była uległa.

Offline

 

#11 2014-04-11 21:10:51

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Switch

Ja się z Tobą Lindsey zgadzam. Mnie się tak wydaje, ale to tylko moje przypuszczenia, bo ani nie próbowałam ani nie znam nikogo takiego.

Offline

 

#12 2014-04-12 11:22:31

Lindsey

Starszy użytkownik

49328779
Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 182
Punktów :   

Re: Switch

No to ten tego Ale fajnie Ni się ze mną zgadza buahahah ^^
A tak poważnie, to znam też uległą która chciała zawsze switchką być a po jednej sesji z Panem i z inną, sama uklęknęła w trakcie i przeprosiła tamtą i poprosiła Pana o to by mogła zrezygnować z dominacji nad tamtą.
Skończyło się to dziwniie, bo Pan się nie zgodził- no ale .. dziewczyna sie męczyla ten raz i już nigdy więcej tego nie zrobiła. A nawet ponoć jej Pan twierdził ze po tamtym incydencie pogłębiła się jej uległość
Nie wiem jak, no ale nie mnie oceniać

Offline

 

#13 2014-04-12 16:09:11

nieskonczona

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-31
Posty: 74
Punktów :   

Re: Switch

Lindsey, może wchodząc w rolę Dominującej, można spojrzeć na to z drugiej strony i zrozumieć, czego może tak naprawdę Dominujący oczekiwać od uległej, tak poza tym co oczywiste i powiedziane na głos. Może stąd to pogłębienie uległości.

Offline

 

#14 2014-04-12 16:33:44

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Switch

Swoją drogą często słyszałam o uległych które w pewnym momencie stawały się Dominującee.

Czy to nie jest trochę wtedy taka chęć odegrania się?

Offline

 

#15 2014-04-13 15:02:48

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Switch

Ni, wszystko zależy u kogo. Są na pewno osoby, dla których to jest w pewnym sensie taka zemsta, rewanż itd.
Ale także są to ludzie, którzy jakby zmienili 'orientacje'. Gdzieś tam już o tym pisałam. W ich naturze zaszła zmiana i albo uległość przestała ich zaspokajać, albo już na początku źle się określili. Tylko widzisz Ni, to działa w dwie strony. Jest mało takich przypadków, ale jednak są.

Offline

 

#16 2014-04-13 22:23:04

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Switch

Karmelko, nie jestem do końca przekonana, czy ludzie zmieniają orientację. Wydaje mi się, że w dużej mierze to jak z niepijącymi alkoholikami.

Offline

 

#17 2014-04-13 22:34:51

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Switch

Ja sądzę, że gdzieś w nich tam jeszcze drzemie, ale jednak zmieniają się ich potrzeby. Wierzę w taką zmiane, ale jako, że jej nie doświadczyłam, mogę tylko przypuszczać. Za dobry przykład może robić tu multum życiowych zmian człowieka. Ja na przykład mam wujka, który nigdy nie był jakoś zbytnio religijny, nie czuł wewnętrznej potrzeby by chodzić do kościoła, modlić się, wyspowiadać etc. 5 lat temu zmarł mu syn, wujek przeszedł ogromną zmianę, stał się wzorem chrześcijanina. Na tym polu kompletnie zmienił się w innego człowieka. I o to tu właśnie chodzi, doświadczenia życiowe, sytuacje, wydarzenia przekształcają nas jako ludzi i nasze zapotrzebowanie. Więc wierzę w zmianę orientacji.

Offline

 

#18 2014-04-13 23:46:49

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Switch

Widzisz, ja osobiście uważam że człowiek ma pewne cechy, które wykształcają się w ciągu jego życia (powiedzmy do momentu 25 roku życia - plus minus w zależności od szybkości rozwoju). Nad wieloma cechami można pracować, ale wymaga to miesięcy albo nawet i lat ciężkiej pracy. I jesteś w stanie pewne cechy kontrolować, ale nigdy ich w 100% nie wyeliminujesz.

Ludzie zmieniają swoje zachowania, ale nie zmieniają siebie jako tako. Różne są motywatory zmian zachowań. Lęk, miłość, pasja, głęboka chęć. Ale tak naprawdę, nawet jeśli zachowania zmieniają się z woli człowieka, to nadal pozostaje w nim cecha - tyle, że w tej chwili kontrolowana.

Tak więc homoseksualista może kontrolować swoje zachowania, ale nadal pozostanie homoseksualistą. Dziwka może stać się nagle wzorową katoliczką. Kontrolować swoje zachowania. Ale nadal pozostaną w niej cechy dziwki.

Moim zdaniem, ludzie zmieniają zachowania, ale nie zmieniają tego kim i jakim są. Wszystko zależy od siły bodźca.

Offline

 

#19 2014-04-14 00:06:09

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Switch

Ale tutaj spierają się dwie zależności - natura i potrzeba. Można nadal być uległym w środku, gdzieś głęboko, ale z potrzebą dominacji. Może jest to trudne do zrozumienia, ale psychika ludzka jest bardzo dziwną dyspozycją i procesy w niej są bardzo różne i nawet czasami sprzeczne. To tak samo jak z bólem, boli cię, ale jednak sprawia ci to przyjemność. Ale czy uległość/Dominację można traktować jak zachowanie, potrzebę czy naturę. Ja bym skłaniała się ku naturze. To jednak w pewnym sensie takie jakby nasze oblicze. Ale pozostaję przy swoim zdaniu, to gdzieś jest, ale nasze preferencje mogą ulec przekształceniu.

Offline

 

#20 2014-04-14 00:12:53

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Switch

Każdy ma prawo pozostać przy swoim zdaniu ;-)

Myślę, że takie rozgraniczenie nie ma wielkiego znaczenia - chyba że zakładamy, że pewne grupy mogą się zmieniać a inne nie. W przeciwnym razie istotny jest głównie efekt - w tym wypadku zmiana zachowania i ewentualny do niego powrót.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.xbox360x.pun.pl www.sojuszpas.pun.pl www.bakuganbatllemisztrz.pun.pl www.zs24torun.pun.pl www.scaletuning.pun.pl